Paranın bile yetmediği beş statü sembolü…

Zengin sayısının tarihin en yüksek seviyesinde olduğu günümüzde ancak sınırlı sayıda milyarderin ulaşabildiği beş ayrıcalık bulunuyor.

İşte paranın sahip olamadığı beş statü sembolü:

AUGUSTA NATIONAL GOLF KULÜBÜ ÜYELİĞİ

ABD’deki kulübün yaklaşık 300 üyesi var. Golf turnuvası Masters’a ev sahipliği yapan bu kulüpte paralı üyelik geçmiyor. Sadece davetle ve mevcut bir üye öldüğünde veya ayrıldığında katılmak mümkün. Üyeleri arasında Bill Gates, Warren Buffett var.

NEW YORK’TAKİ RIVER HOUSE’TAN BİR DAİRE

26 katlı art deco mimarisine sahip bu bina, New York’un Doğu Nehri’ne bakan bir çıkmaz sokakta yer alıyor. Yeni bina sakinlerine diğer bina sakinleri karar veriyor. Daire sahipleri arasında Uma Thurman, Henry Kissinger var. Daha önce aktris Diane Keaton ve ABD eski başkanı Richard Nixon’ın reddedildiği ve buradan ev alamadığı biliniyor.

YENİ BİR HERMES BIRKIN

Bu çanta, zenginler ve modayı takip edenler arasında bir statü sembolü. Yeni bir modelini almak, dolar cinsinden beş ila altı haneli bir fiyata mal oluyor. Sahip olmak isteyenlerin markanın kataloğundan bir süre alışveriş yaparak düzenli müşteri izlenimi vermesi gerekiyor.

RAO’S RESTORANDA REZERVASYON

New York’taki bu restorandan masa ayırtmak için de para yetmiyor. Sadece 10 masası var. Bu masalarda, Rao’nun ortak sahibi Frank Pellegrino Jr’ın aile olarak gördüğü kişiler ağırlanıyor. Masa hakkına sahip olanlar masalarını bir geceliğine arkadaşlarına ödünç verebiliyor ya da hayır amaçlı açık artırmalara bağışlayabiliyor.

CARTIER CHEICH ALMAK

Bu model saat, sadece 2022 yılında açık artırmaya çıkarılmış ve 1.1 milyon dolarlık bir teklif almıştı. Cartier, Cheich saatinin yalnızca dört benzersiz modelini üretmişti. Üretilen dört modelden biri kayıp kabul ediliyor. Diğer ikisi Cartier’nin koleksiyonunda kaldı. Saatin üretimi 1986 yılında sona ermişti.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x