73 Bin Liralık Milletvekili Maaşını Az Bulan AKP’li Vekil Lütfi Bayraktar Çifte Maaşlı Çıktı! 67 Bin TL’lik Huzur Hakkı…

Lütfi Bayraktar’ın FİSKOBİRLİK’ki görevi için ayda 67 bin lira huzur hakkı aldığı anlaşıldı.

73 bin TL’lik milletvekili maaşlarının ‘az’ olduğunu iddia ederek dert yanan AKP Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar, “Bu çalışma için vekil maaşı yetmiyor. Rabbime hamd olsun fındığım var” ifadelerini kullanmış, Bayraktar’ın yakınmasına tepki yapmıştı.

İSTİFA ET ÇAĞRISI

Cumhuriyet Halk Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Anıl Özkan, Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili Lütfi Bayraktar’ın ”vekil maaşı yetmiyor” sözleri üzerine kendisini istifa etmeye çağırdı.

Asgari ücretin 11.400 TL olduğunu, emekliye 7.500 TL’nin reva görüldüğünü belirten CHP Adapazarı Başkanı Özkan, “Bugünkü sistemde 73.379 TL maaş alan milletvekili Bayraktar’a Kurucu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vekil maaşları, öğretmen maaşlarını geçmesin sözünü hatırlatmak isterim. Emeklinin adeta süründüğü asgari ücretli milyonlarca insanın ise maalesef açlık sınırında olduğu bir durumdayız. Memleket bu halde iken FİSKOBİRLİK’teki görevine de devam eden ve oradan da huzur hakkı alan Lütfi Bayraktar’ın milletin vekilliğinin kutsal bir görev olduğunun bilincine varması gerekmektedir” dedi.

PORSİYON KÜÇÜLT YA DA İSTİFA ET

Özkan açıklamalarını şu şekilde tamamladı: ”Bayraktar’a iki önerimiz var: Birden fazla yerden maaş alan Lütfi Bayraktar bulunduğu konumun sorumluluğu ve zorluğunu kaldıramıyorsa Emine ‘ın söylediği gibi ya porsiyonu küçültmeli ya da maaş bile almadan vatanı ve milleti için severek çalışacak bu milletin gerçek vekillerinin önünü açmak için istifa etmelidir.

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan da “Vekil maaşı az” sözleri ile Türkiye gündemine oturan AK Parti Sakarya milletvekili ve FKB Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar’ın görevden el çektirilmesi ve soruşturma açılması için TBMM Başkanlığına başvurdu.

AYDA İKİ KEZ TOPLANTIYA KATILIP HUZUR HAKKI ALIYOR

FİSKOBİRLİKTEN ALDIĞI PARALARI GERİ ÖDESİN

Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, ilgili kanun hükümlerine göre Lütfi Bayraktar’ın milletvekili adaylığının kesinleştiği tarih olan 19 Nisan’dan bu yana geçen süreç içerisinde Fiskobirlik’ten aldığı huzur hakkı, temsil ağırlama ve diğer tüm ödemelerin yasal faizi ile birlikte tahsil edilmesi gerektiğini de belirtti.

GÖREVDEN EL ÇEKTİRİLMELİ

Karan, “Fiskobirlik Bağımsız Denetçi ve FISKOBİRLİK Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Müdür hakkında da Savcılığa ve Ticaret Bakanlığına suç duyurusunda “Görevi Kötüye Kullanma, Güveni kötüye kullanma, Kanunu ve Ana sözleşme hükümlerini tatbik etmeme vs “hususlarından dolayı, yapılacak ilk kongrede azil edilmeleri de gerekmektedir” dedi. Karan, ayrıca Fiskobirlik ortakları ve üyeleri adına inceleme, soruşturma ve tedbiren el çektirmenin yapılmasını da talep etti

NE DEMİŞTİ?
Hizmet İş Sendikası genişletilmiş temsilciler toplantısı eğitim programı bugün Hizmet İş Sendikası binasında gerçekleştirildi.
Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir ev sahipliğinde yapılan eğitim programına Ankara’dan gelen yetkililerin yanı sıra AKP Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, AKP Adapazarı İlçe Başkanı Samet Çağlayan ve sendikanın iş yeri temsilcileri katıldı.

VEKİL MAAŞLARINI AZ BULDU
Sonrasında maaşlar konusunu ele alan Bayraktar yaptığı konuşmada milletvekili maaşlarının yetersizliğinden yakındı. Aynı zamanda Fiskobirlik başkanı da olan Bayraktar, “Rabbime hamd olsun fındığımız var. Yoksa bu maaşlarla bu çalışmayı yapabilmemizin imkanı yok” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x